Dnes má meniny: Hedviga Zajtra: Lukáš
Zverejňovanie zmlúv, faktúr a objednávok  

Predpoveď počasia

Počasie Ostrý Grúň online


Aktuálne oznamy

Zobraziť všetky oznamy

Anketa

Zúčastnili by ste sa zájazdu na Vianočné trhy v Nitre sojené s divadelným predstavením v divadle Andreja Bagara?
 

 

   

Požiar v pohostinstve Pohoda Pub

10.07.2013 12:01

 Dnes  ráno, 10.7.2013 v našej obci horelo. O 4,00hod ráno obyvatelia z Matajzových dvorov zachytili  dym valiaci sa z terasy Pohody Pub, oheň vyšľahol z pravého zadného  rohu, pri vchode do pohostinstva. Zhorela celá zadná stena, časť strechy, trámy. Po telefonickom upozornení na požiar boli privolaní požiarnici zo Žarnovice.

O 4.15hod miestny dobrovoľní požiarnici prišli k miestu zásahu a oheň uhasili.  Požiarny zásah ukončili hasiči z Novej Bane poliatím múrov budovy, z ktorej sálala páľava. Na miesto bola privolaná  policajná hliadka.

Chcem sa poďakovať všetkým , ktorí pomohli zachraňovať , hasiť a tým chrániť nielen svoj majetok. Príslušné orgány budú viesť vyšetrovanie.

Táto situácia plodí myšlienky, ktoré je treba vypovedať. Na jednej strane je tu pohotovosť a správna reakcia, na druhej strane, čo bolo príčinou požiaru.  Bola to naša mládež, ktorá sa tam schádza, ktorú majiteľ toleruje alebo je to zámer poškodiť majetok alebo osobu? Na tieto otázky budeme vedieť odpovedať po vyšetrovaní. Zatiaľ sú to len dohady.

Preto chcem vyzvať mládež, aby pomohli a ponúkli svoju pomoc p. Repiskému  pri likvidácií  následkov požiaru.

Text a foto: Jana Angletová, starostka obce

poziar_pohoda_1
poziar_pohoda_2
poziar_pohoda_3
poziar_pohoda_4
poziar_pohoda_5
poziar_pohoda_6
poziar_pohoda_7
poziar_pohoda_8
poziar_pohoda_9

komentáre  

 
-1 # Anonym 2013-07-10 22:12
Ak možem opraviť obecný dobrovolní hasiči s našej obce prišli o dosť neskôr ako je tu písané cca 4:50, hlavne by sme mali poďakovať tým ľuďom, ktorí riskovali a vlastnými silami sa snažili zabrániť rozšíreniu a hasenie požiaru. bol som dosť zarazený keď som videl ako niektorí ľudia iba prizerali mieso toho aby vlastnou silou pomohli k uhaseniu požiaru a nie sa len tak dívali. Je to dosť zarážajúce (Charakter). Môj osobný názor je, že tento požiar bol založený úmyselne a nie z nedbanlivosti našej mládeže!
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať
 
 
+1 # jana angletova 2013-07-17 11:30
Je veľmi dôležité prečítať si poriadne článok, a mám z neho za to, že sa tam neobviňujú konkrétne osoby, nespomínajú sa špaky, a pokiaľ viem,vyšetrovan ie nie je zatiaľ ukončené.
Otázka smerovala k zamysleniu sa prečo sa takéto veci u nás dejú.
Odpovedať | Odpovedať citáciou | Citovať